سردار حاج حسین دهقان وزیر اسبق دفاع و مشاور فرماندهی کل قوا در حوزه صنایع دفاعی کشور طی سفر سه روزه خود به گیلان با رییس انجمن هیات ورزشهای رزمی گیلان و جمعی از ورزشکاران این رشته دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی هیات انجمن های ورزش های رزمی گیلان ،  مسعود علیپور رییس انجمن هیات ورزشهای رزمی گیلان در این دیدار ضمن خیر مقدم و ابراز خرسندی از حضور سردار دهقان در گیلان و توجه ویژه ای وی به مشکلات حوزه های مختلف استان ، گفت : قطعا جناب آقای سردار دهقان با حضور خود در گیلان در طی سه روز با بخشی از معضلات حوزه های کشاورزی،صنعت ،گردشگری آگاه شدند و امروز نیز از مشکلات حوزه ورزشی و دغدغه های ورزشکاران مطلع می گردند.

وی با بیان اینکه مربیان رزمی و ورزشکاران این رشته در بعد فنی ،خاص و زبان زد کشور هستند ،افزود : دغدغه ی عزیزان این رشته ها بیشتر در زمینه غیر فنی است و شامل کم لطفی هایی می باشد که در حوزه ساختاری به این ورزشکاران اعمال شده است.

علیپور ادامه داد : زمانی که ورزشکاران در میادین بین المللی پرچم پر افتخار کشورمان را به اهتزار در می آوردند این انتظار را دارند که پس از قهرمانی ها و مدال آوری ،توجه ویژه ای به آنان شود و متاسفانه این امر بسیار کمرنگ است.

وی خاطر نشان کرد : جمع حاضر بخش کوچکی از چندین هزار ورزشکار رزمی استان هستند که در رشته ها و سبک های مختلف فعالیت دارند و هیات انجمن های ورزشهای رزمی استان گیلان نیز همواره در کشور از لحاظ ورزشی جز رنکینگ های بالا قرار داشته اما در سالهای گذشته به جهت کم لطفی ها و سوء مدیریت هایی که در هیات انجمن های ورزش های رزمی گیلان وجود داشته ، جایگاه خود را از دست داد و ورزشکاران این رشته ها حمایتی نشدند.

وی با بیان اینکه کشور و استان در حال حاضر به نشاط اجتماعی نیاز دارد و ورزش یکی از روشهای ایجاد نشاط است ،گفت : بسیاری از مربیان چند صد هنرجو را تحت تعلیم و آموزش دارند و با سختی های زیادی دست و پنجه نرم می کنند و از جایگاهی که باید داشته باشند دور مانده اند.

علیپور به لزوم ایجاد خانه رزمی در گیلان اشاره کرد و گفت : استان گیلان با داشتن کثرت ورزشکاران رزمی از داشتن خانه رزمی بی بهره است که البته پس از ۲۶ سال این مهم در حال محقق شدن است که جا دارد در اینجا از مساعدت های سرکار خانم بخشی مدیر کل ورزش و جوانان گیلان به جهت حمایت های شان در ایجاد خانه رزمی تشکر و قدردانی نمایم که به لطف خداوند منان هیات رزمی دارد به آرزوی دیرینه خود میرسد و امیدوارم که بتوانیم این بحث را به ثمر برسانیم و مکانی در خور و شایسته ورزشکاران و مربیان رزمی ایجاد نماییم.

علیپور در پایان از سردار دهقان درخواست کرد که راهکار موثری برای برون رفت از این معضلات ساختاری در آینده ارایه دهند.

در ادامه این جلسه هر کدام از مربیان و ورزشکاران رزمی به بیان دغدغه های خود پرداختند و در خصوص عدم تعریف جایگاه استخدامی قهرمانان این رشته ها در ادارات دولتی ، بحث بیمه تامین اجتماعی و درمانی و امنیت شغلی و … مواردی را مطرح کردند.

در ادامه سردار حسین دهقان مشاور رهبری نیز اظهار داشت : باید بستر و ساز و کاری برای ورزشکاران فراهم شود تا این عزیزان دیده شوند.

وی به لزوم حمایت از ورزشکاران و قهرمانان اشاره کرد و گفت : یک قهرمان نماینده ی یک ملت در میادین جهانی است و آسیب های زیادی را در ورزش برای کسب افتخار برای کشور متحمل می شود که پس از پایان طول دوره قهرمانی باید از نظر معیشتی و شغلی مورد حمایت قرار گیرد.

سردار دهقان با بیان اینکه برنامه ی خاصی برای محل کسب درآمد و معیشت ورزشکاران باید مشخص گردد ، افزود : قرار دادن ردیف استخدامی در دستگاههای دولتی و تعریف وضعیت بیمه ی درمانی برای این عزیزان باید در راس برنامه های حوزه ورزش قهرمانی قرار گیرد.

وی در پایان گفت : باید شرایط را به گونه ای فراهم کنیم که یک ورزشکار حرفه ای دغدغه ای جز ورزش نداشته باشد.

 

عکس ابوالفضل شانه چیان