همایش بزرگ جامعه ورزش و جوانان گیلان با حضور حضرت آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت و هیات انجمن های ورزش های رزمی گیلان در ورزشگاه شهید عضدی رشت برگزار شد .

 آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان گیلان در همایش بزرگ جامعه ورزش و جوانان بمناسبت گرامیداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که در ورزشگاه شهید عضد رشت برگزار شد ، با اشاره باینکه ورزش را به دو باید منظور انجام دهیم ، افزود : ورزش همگانی و پهلوانی هر دو برای سلامتی بدن ، نشاط و آرامش ، اخلاق و جوانمردی و انسان با کرامت بودن لازم است .
وی یادآور شد : جامعه ای که مردمش در مسیر ورزش حرکت می کند ، چنین جامعه ای بی نیاز از دارو است . وی سیاست را مخل توسعه ورزش دانست و گفت : اگر سیاست از ورزش جدا شود قطعا زنان و مردان سالمی در میادین ورزشی خواهیم داشت .
آیت اله فلاحتی هدف دوم ورزش را کسب عناوین پهلوانی و قهرمانی ذکر کرد و گفت : این امری طبیعی است که جوان اگر در میادین ورزشی بدرخشد برایش بسیار ارزشمند باشد .کسی که ورزش نکند نشاط روحی ندارد و نمی تواند انسان سالمی باشد .جوان وقتی در میدان حضور جدی پیدا می کند باید افتخار کند .همگان برای سالم ماندن دنبال ورزش بروند .
در این همایش مریم بخشی مدیرکل ورزش و جوانان گیلان گفت : ورزشکاران ما در تمامی میادین تلاش خود را می کنند که پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز درآورند تا باعث افتخار این مرز و بوم شوند .
وی افزود : امروز ورزشکاران ما در رشته های مختلف در اینجا جمع شدند تا بار دیگر با آرمانهای امام راحل تجدید میثاق کنند
بخشی از آیت اله فلاحتی بابت حمایتها و پشتیبانی وی از ورزش استان تقدیرکرد و از وی بعنوان پدر معنوی یاد کرد.
همچنین در این مراسم از فرش بافته شده محمد محمدی دعویسرایی پیشکسوت گیلانی تکواندو با عنوان تارو وپود دل که در آن آیه هایی از قرآن بافته شده رونمایی شد که قرار است این فرش به حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب تقدیم شود .
در پایان این مراسم پرشکوه که رشته های مختلف ورزشی ازجمله کاراته ، ووشو ، اسکیت ، موتورسواری ، دوچرخه سواری و …به کارهای نمایشی پرداختند ،از خانوادهای شهدای مدافع حرم و برخی از قهرمانان پیشکسوت ایثارگر ورزش استان تجلیل شد.
عکس : ابوالفضل شانه چیان